Janusz Kurek członkiem honorowym IAA Polska

Data publikacji: 12 sierpnia, 2021

W sierpniu 2021 roku zakończyła się procedura nadaniu tytułu Honorowego Członka IAA Polska Panu Januszowi Kurkowi, wieloletniemu dyrektorowi Agencji Reklamy Polskiego Radia Katowice, jednemu z pierwszych członków IAA Polska.

Z inicjatywą przyznania tego tytułu, członkowie zarządu IAA Polska wyszli w 2019 roku. Zgodnie ze statutem IAA Polska, decyzję w tego rodzaju sprawach podejmuje Walne Zebranie Członków. Stosowną uchwałę Walne Zebranie przyjęło we wrześniu 2020 roku. Niestety, nie doszło wówczas do fizycznego wręczenia certyfikatu, ponieważ z powodu pandemii walne zebranie odbyło się w formule online.

Udało się tego dokonać dopiero w tym miesiącu w Katowicach. Poniżej znajduje się wywiad z Januszem Kurkiem, który przeprowadziliśmy bezpośrednio po walnym zebraniu IAA Polska w roku 2020.

Janusz Kurek członkiem honorowym IAA Polska

Jest Pan związany z IAA Polska od wielu lat . Niewielu jest członków naszej organizacji z takim stażem. Czy może nam Pan powiedzieć od czego się to wszystko zaczęło?Kiedy jako bardzo młody człowiek, w 1966 roku po raz pierwszy przyjechałem do Stanów Zjednoczonych, zobaczyłem nieznany mi świat wszechobecnej reklamy. Szczególnie imponujący był Nowy Jork ze swoimi oszałamiającymi, gigantycznymi, pulsującymi telebimami. Nowością dla mnie były też setki programów telewizyjnych, przerywane blokami reklamowymi, chłonąłem gazety i czasopisma, które wyglądały jak książki z reklamami i ogłoszeniami, zajmującymi całe stronice. To był świat którego nie znałem, ale fascynujący – na tyle, że pozostał we mnie na całe lata. Nie przypuszczałem, że w przyszłości nastąpi  urzeczywistnienie tych reklamowych doznań.

ciąg dalszy wywiadu z Januszem Kurkiem.