Jakub Potrzebowski

JAKUB POTRZEBOWSKI, Founding Partner Group One

kuria professional services

Wraz z Markiem Żołędziowskim jest współwłaścicielem Group One, największej niezależnej grupy komunikacji marketingowej w Polsce. W ramach grupy pod szyldem „House of Communication” działa 10 spółek, które współpracują ze sobą, realizując cele biznesowe klientów. Wśród nich działają domy mediowe Value Media i Mediaplus, który na początku 2021 r. roku otrzymał wyróżnienie Sukces Roku, przyznawane przez miesięcznik Press. W ramach Group One funkcjonują też dwie agencje kreatywne Change/Serviceplan i GONG, a także SalesTube – największa w CEE agencja martech ze specjalizacją e-commerce, która oferuje pełną obsługę klientów prowadzących biznes online. SalesTube jest też resellerem kluczowych produktów Google – jedną z zaledwie 5 firm na świecie posiadających pełną certyfikację Google Marketing Platform.

Poza tym w ramach Group One funkcjonują RL Media, Dom Mediowy stworzony wspólnie z Robertem Lewandowskim, MediaReady spółka produkująca content video do internetu, GetLouder!, agencja eventowa i Labcon, agencja contentowa, specjalizująca się m.in. we współpracy z influencerami.

Od 2013 r., kiedy powstała Group One, czyli w zaledwie 8 lat, grupa zdobyła 48 nagród EFFIE.

Jakub Potrzebowski jest też współwłaścicielem jednego z największych w Polsce e-commerce działającego w branży Pet Care, a także udziałowcem w kilku innych przedsięwzięciach z różnych branż.

Działalność społeczna: Dyplomata Zakonu Maltańskiego oraz partner Global Dignity, Członek Polskiej Rady Biznesu.

Od 6 lat pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej IAA Polska.