PAWEŁ KOWALEWSKI, WICEPREZES IAA GLOBAL

PAWEŁ KOWALEWSKI, Vice President IAA Global/ Prezes Zarządu Communication Unlimited 

kuria professional services

Dr hab. Paweł Kowalewski – jeden z pierwszych członków IAA Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy (od 1993 r.), czterokrotnie wybierany na Prezesa Stowarzyszenia, trzykrotnie pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej IAA Polska. Członek Rady Nadzorczej IAA Polska w poprzednich kadencjach.  Jest jedynym Polakiem w strukturach Zarządu IAA Global.

W 2020 został wybrany na stanowisko Vice President Creativity IAA Global. Od 2010 r. sprawował stanowisko Wiceprezesa ds. Rozwoju i Komunikacji Marki oraz Strategii CSR. Wcześniej pełnił funkcję Wiceprezesa IAA Global ds. Strategii. Założyciel (1989 r.) i prezes agencji Communication Unlimited – jednej z pierwszych w Polsce niezależnych agencji reklamowych.

Profesor ASP i uznany polski twórca. W czasie studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie założył legendarną formację artystyczną GRUPPA.

W 1985 r. rozpoczął pracę na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1994 r. prowadzi na tym wydziale pracownię reklamy. Brał udział w szeregu wystaw w kraju i za granicą. Prace Pawła Kowalewskiego wystawiane były m.in. w Castello di Rivoli Museo d’Arte Contemporanea w Turynie, Artist’s House w Tel Awiwie, Galerii Tretiakowskiej w Moskwie, w NS-DOK w Monachium, Museum Jerke w Recklinghausen, Galerii Isy Brachot w Brukseli, Dorotheum w Wiedniu, Sotheby’s w Londynie, Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie i w Krakowie, a także w kolekcji Fundacji Rodziny Staraków i Fundacji Sztuki Polskiej Banku ING.

Profil na LinkedIn